Turan Ordusu Yeniden Kuruluyor

Tarih: Ocak 27, 2013 / - Türk Dünyası, Yeni / Yorum Yok
Facebook'ta Paylaş

Turan ordusu yeniden kuruluyor

Temeli Türkiye’de atılan birliğin ismi Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri.

Türk dünyası artık askeri bir birlik oluşturuyor. Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri ismini taşıyan teşkilat, ilk toplantısını Azerbaycan’da gerçekleştirdi.

Teşkilatın temelleri Türkiye’de atılmıştı. 2011 yılında Ankara’da alınan kararla Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetlerinin oluşturulması gündeme geldi.

Avrupa ve Akdeniz Jandarmalar ve Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Birliği’ne alternatif olması düşünülen teşkilat ilk toplantısını Bakü’de gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan’dan askeri yetkililer katıldı.

Türkiye’yi Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu temsil etti. Mogolistan Jandarma Genel Komutanı elverişsiz hava koşulları sebebiyle görüşmeye katılmadı.

Toplantıda, Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilatının kuruluşu resmen ilan edildi. Teşkilatın amacıysa Türk cumhuriyetleri arasındaki askeri işbirliğini kuvvetlendirmek.

Ordunun ana karargâhı Ankara’da bulunacak.

TRT

Bir önceki yazımız olan AKP döneminde içki satışı arttı başlıklı makalemizde içki ve içki satışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar

  • turan ordusu nedir
  • turan ordusu kuruldumu
  • turan ordusu

Türk Ülküsü Gazetesi Geliyor!

Türk Ülküsü Gazetesi , Türk Dünyası’nı yakında takip etmek için geliyor. Zenginleşen,gelişen yeni alt yapısı ile Türk Ülküsü Gazetesi Geliyor!.

Diğer Haberler

Facebook Üzerinden Yorumlayın

Yorum penceresi açılmıyorsa sayfayı yenileyin

Yorum Yapabilirsiniz
İlginizi Çekebilirclose
© Tüm Hakları Yüce Türk Milleti'ne Aittir. 2015 - Türk Ülküsü Gazetesi Vedat