PKK’ya büyük kış operasyonu

Tarih: Aralık 25, 2012 / - Manşet, Video / Yorum Yok
Facebook'ta Paylaş

PKK’ya büyük kış operasyonu

Diyarbakır ve Şırnak kırsalında kış hazırlığı yapan terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonlar aralıksız olarak sürdürülüyor.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı General Galip Deniz Kışlası‘ndan kış hazırlığı yaptığı tespit edilen terörist grupların olduğu bölgeye helikopterlerle takviye asker taşınmaya başlandı. Helikopterlerin Hani, Lice ve Kulp bölgelerinde tespit edilen teröristlere yönelik başlatılan operasyonlara takviye götürdüğü bildirildi. Kış hazırlığında bulunan teröristlere yönelik yapılan operasyonlara katılan helikopterlerin havadan bölgeyi taradıkları öğrenildi.

Şırnak’ta hava destekli operasyon

askeri kış operasyonları PKKya büyük kış operasyonu  Şırnak’ın Besta-Dereler bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Şırnak’ın Besta-Dereler bölgesinde bir grup terör örgütü PKK mensubunun tespit edilmesi üzerine, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterlerle bölgeye özel eğitimli birlikler gönderildi.

Operasyon bölgesine zırhlı araçlarla takviye gönderilirken, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ile Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı’ndan kalkan kobra tipi helikopterler de havadan destek sağladı.

Bir önceki yazımız olan Ardahan Çıldır Gölü Buz Tuttu başlıklı makalemizde ardahan, ardahan çıldır gölü ve ardahan haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Aramalar

  • 7 Kolordu general galip deniz kışlası diyarbakır
  • general galip deniz kışlası

Türk Ülküsü Gazetesi Geliyor!

Türk Ülküsü Gazetesi , Türk Dünyası’nı yakında takip etmek için geliyor. Zenginleşen,gelişen yeni alt yapısı ile Türk Ülküsü Gazetesi Geliyor!.

Diğer Haberler

Facebook Üzerinden Yorumlayın

Yorum penceresi açılmıyorsa sayfayı yenileyin

Yorum Yapabilirsiniz
İlginizi Çekebilirclose
© Tüm Hakları Yüce Türk Milleti'ne Aittir. 2015 - Türk Ülküsü Gazetesi Vedat